ماگ حرارتی جادویی، دوجداره یخ زن

ماگ به لیوان های بزرگی می‌گویند که بیشتر برای نوشیدن مایعات گرم از قبیل چای، قهوه و دمنوش استفاده می‌شود و حجم بالایی دارد و به دلیل ظاهر غیر رسمی که دارد در مهمانی استفاده نمی‌شود و صرفا برای استفاده شخصی است.

ماگ تاریخی شش هزار ساله دارد از زمانی که انسان‌های نخستین برای نوشیدن آب از چوب برای خود لیوان بزرگی می‌ساختند.

ماگ Mug در لغت نامه به معنی آب خوری، لیوان، ساده لوح، دهن کجی، کتک زدن است.

از ماگ به عنوان هدیه و حتی تبلیغات نیز استفاده می‌کنند و بعضی از افراد نیز ماگ را برای تزئیین خریداری می‌کنند زیرا که ظاهر زیبایی دارد به خصوص که اگر تصویر مورد علاقه خودتان را روی ماگ چاپ کنید، شرکت‌هایی هستند که هر تصویری که شما به آن‌ها بدهید برایتان روی ماگ چاپ می‌کنند.

انواع جنس ماگ

سرامیک

این جنس ماگ در برابر نوشیدنی های سرد و گرم مقاوم است و ماندگاری گرمای بیشتری دارد یعنی مدت زمان بیشتری را می‌تواند نوشیدنی را گرم نگه دارد.

ماگ سرامیکی را می‌توانید در فریزر و مایکرویو قرار دهید.

کریستال

در برابر تغییر دما مقاوت کمی دارند و به راحتی می‌شکنند پس نمی‌توان ماگ کریستالی را در مایکرویو گذاشت.

پلاستیک

این نوع ماگ طرفدار کمی دارد و به دلیل وزن کم و مقاومت بالایی که در شکسته شدن دارد از آن می‌توان در مسافرت استفاده کرد.

چوب

این نوع ماگ بعد از مدتی بوی نامطبوعی به خود می‌گیرد و نمی‌تواند دمای نوشیدنی داغ را به خوبی نگه دارد.

فلزی

به دلیل اینکه دمای داغ نوشیدنی را به بدنه منتقل می‌کند، مناسب نیستند مگر اینکه مدلی از آن را خریداری کنید که روکش پلاستیکی داشته باشد.

ماگ حرارتی ماگ جادویی

این نوع ماگ که به آن حرارتی یا جادویی گویند در دمای محیط رنگ بدنه مشکی دارد و پس از ریختن مایعی داغ درون آن کم کم رنگ مشکی بدنه ماگ جادویی حذف شده و یک تصویر نشان داده می‌شود و پس از خالی شدن ماگ از مایع داغ و یا سرد شدن آن مایع، پس از مدتی دوباره بدنه ماگ مشکی می‌شود و تصویر روی ماگ پنهان می‌شود.

ماگ حرارتی جادوییمی‌توان با چاپ عکس دلخواهی روی ماگ حرارتی (جادویی) آن را هدیه دهید و طرف مقابلتان را شگفت زده کنید، زیرا که پس از اینکه برای اولین بار از ماگ استفاده کرد و در آن نوشیدنی داغی ریخت ناگهان تصویری که شما روی ماگ به صورت سفارشی چاپ کرده بودید را مشاهده می‌کند.

ماگ دوجداره یخ زن

خاصیت فراستی ماگ frosty mug خنک نگه داشتن نوشیدنی است به طوریکه نیازی به استفاده از یخ نیست و چون از یخ درون نوشیدنی استفاده نمی‌کنید پس در نتیجه مزه نوشیدنی تغییر نمی‌کند.

دیواره این ماگ دوجداره است و بین جداره‌های آن ماده‌ای وجود دارد که در صورت قرار دادن در فریزر یخ زده و پس از ریختن نوشیدنی درون این ماگ، نوشیدنی به وسیله ماده‌ یخی که در جداره ماگ قرار دارد خنک شده و تا چند ساعت هم خنک می‌ماند.

برای استفاده از ماگ دوجداره یخ زن باید ماگ را برعکس کرده و درون یخچال و فریزر بگذارید، بعد از چند ساعت آن را از فریزر بیرون آورید و نوشیدنی خود را درون آن بریزید حالا می‌بینید که نوشیدنی شما برای چند ساعت سرد و خنک می‌ماند.

از ماگ دوجداره یخ زن برای شوخی نیز استفاده می‌کنند چون در دیواره لیوان مایع رنگی وجود دارد گویا که نوشیدنی درون لیوان پر است و آن را به طرف بقیه می‌گیرند که انگار می‌خواهند نوشیدنی درون لیوان را روی فرد مقابل بپاشند.

اگر صاحب کافه هستید از این ماگ های یخ زن که نوشیدنی را تا چند ساعت خنک نگه می‌دارند و ظاهر زیبایی نیز دارند می‌توانید در کافه برای مشتریان استفاده کنید.

در ادامه چند ماگ را از دیجی کالا برای خرید بررسی می‌کنیم

ماگ طرح لنز دوربین

جنس داخلی این ماگ فلزی و جنس بیرون آن پلاستیکی است، بخاطر در پوشی که دارد اگر اگر این ماگ وارونه نیز شود باز هم مایعات درون آن بیرون نمی‌ریزد.

خرید این ماگ از دیجیکالا

ماگ لنز دوربین
ماگ لنز دوربین

ماگ حرارتی طرح دریاچه

جنس این ماگ حرارتی از سرامیک است و طرح یک دریاچه و ماه بر روی آن چاپ شده است.

خرید این ماگ

ماگ حرارتی طرح شازده کوچولو

جنس بدنه آن سرامیک است و این ماگ حرارتی پس از ریختن مایع داغ درون آن رنگ بدنه مشکی تبدیل به تصویری از شازده کوچولو می‌شود و پس از سرد شدن ماگ، دوباره رنگ بدنه مشکی می‌شود.

خرید این ماگ از دیجیکالا

ماگ حرارتی شازده کوچولو
ماگ حرارتی شازده کوچولو

ماگ دوجداره یخ زن طرح نوشابه

طرح چاپ شده بر روی این ماگ، آرم شرکت پپسی است.

خرید این ماگ از دیجی کالا

 

ماگ زرین ایران مدل Allegro

جنس بدنه این ماگ از سرامیک است و به دلیل مدل دربی که دارد اگر ماگ وارونه شود مقدار خیلی  کم از مایع به بیرون می‌ریزد.

ماگ لیوان

ماگ وینتج

با استفاده نی این ماگ می‌توانید نوشیدنی‌های خنک را نوش جان کنید.

خرید این ماگ

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سپاس من نمیدونستم که ماگ یخ زن چیست و تا حالا هم نشنیده بودم جالب بود باید یدونه بخرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا